جدیدا در بعضی از سایتها مشاهده میشود که با ازای هر پیامک ۸.۵ تومان از کاربران دریافت میکنند . چند نکته است که میبایست به آن اشاره کنیم . حتی در صورتیکه قصد خرید از پردیس دیتا را ندارید ، تا آخر این مطلب را به دقت مطالعه نمایید و هنگام خرید سامانه پیام کوتاه حتی از شرکتهایی دیگر ، این نکات را مدنظر داشته باشید که عبارتند :

۱ ) دریافت۶% مالیات

اکثر این شرکتها ۶% مالیات برای پیامک و خط اختصاصی را از شما دریافت میکنند که از همین ابتدا پیامک شما از ۸.۵ به ۸.۹ افزایش پیدا میکند . قبل از خرید حتما به این نکته دقت نمایید که مالیات به عهده شرکت سرویس دهنده باشد .

۲ ) حذف نکردن شمارهای اشتباه و تکراری

در بسیاری از پنلهای ارسال پیامک ، شمارهای اشتباه و تکراری حذف نمی شوند که همین امر باعث افزایش هزینه های شما میشود . به طور مثال شما ۱۰۰۰ عدد شماره موبایل دارید که میخواهید به این افراد اطلاع رسانی نمایید . امکان دارد در این لیست ، تعدادی شما تکراری باشند و یا حتی شمارها اشتباه باشند . در صورتیکه این سیستم فعال نباشد ، به یک شماره چندین مرتبه sms ارسال  میشود و هزینه اضافی از شما کسر خواهد شد و جالب تر اینکه اگر به شمارهای اشتباه ، مثلاً ۰۹۱۲۱۲۳ ارسال کنید هزنه ازشما کسر و به شما پیام ” با موفقیت ارسال شد” را نمایش میدهد !

قبل از خرید حتما به این نکته دقت نمایید که سیستم ، شمارهای اشتباه و تکراری را حذف نماید .

۳ ) عدم بازگشت ارسال های ناموفق

مهم ترین نکته ! اگر شما ارسال sms انجام دهید ، امکان دارد به هر دلیلی این sms به موبایل مخاطب ارسال نشود . در این زمان اهمیت بازگشت اعتبار ناموفق بسیار اهمیت دارد . قبل از خرید حتما به این نکته دقت نمایید که سامانه ، هزینه ارسالهای ناموفق را با پنل بازگرداند .

۴ ) سرعت ارسال پایین پیامک

بسیاری از این سامانه ها که هزینه پایینی بابت پیامک از شما دریافت میکنند به دلیل ارسالهای زیاد ، سرعت ارسال بسیار پایینی دارند . مخصوصا زمانی که سرعت اینترنت هم پایین باشد که فوق العاده اذیت کننده و زمان بر است . حتما مطمئن شوید که سرعت ارسال پیامک با سرعت اینترنت در ارتباط نباشد . سرعت استاندارد سامانه باید بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ پیامک در دقیقه باشد .

۵ ) عدم رعایت ۷۰ کاراکتر

هر یک صفحه متن فارسی ۷۰ و هر صفحه متن انگلیسی ۱۶۰ کاراکتر میباشد . بعضی از سامانه ها از همان ابتدا از ۶۸ کاراکتر شروع میشوند و با زدن کلید space (فاصله ) ، ۲ و بازدن Enter ( برای آمدن به سطر پایین ) ۴ کاراکتر حساب میشودند . این امر باعث میشود که شما با یک متن کمتر از ۷۰ کاراکتر ، هزینه ۲ و یا حتی ۳ پیامک را پرداخت نمایید . بعضی از شرکتها که سنگ تموم گذاشتن و برخی از حرفها را ۲ کاراکتر حساب میکنند که در هنگام تایپ متوجه آن نخواهید شد .

قبل از خرید حتما به این نکته دقت نمایید که سامانه ، دقیقا ۷۰ کاراکتر برای متن فارسی و ۱۶۰ کاراکتر برای متن انگلیسی حساب کند . ( حتما قبل از خرید ، سامانه را از نظر سرعت و صحت کاراکتر ها تست نمایید